Z Elevator
Offering you a complete choice of products which include 3t/hr z elevator, 2t/hr z elevator, 5t/hr z elevator and 6t/hr z elevator.
Approx. Price: Rs 5,20,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Capacity | 3T/Hr |
| Lift Height | 4 m |
| Bucket Material | Mild Steel |
| Discharge Outlet | Single Outlet |
| Finish | Color Coated |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 320V |
| Shape | Z Shape |
We are engaged in offering best quality
3T/Hr Z Elevator to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Approx. Price: Rs 5,00,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Capacity | 2T/Hr |
| Lift Height | 4 m |
| Bucket Material | Mild Steel |
| Discharge Outlet | Single Outlet |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 320V |
| Shape | Z Shape |
| Finish | Color Coated |
We are engaged in offering best quality
2T/Hr Z Elevator to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Approx. Price: Rs 5,40,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Capacity | 5T/Hr |
| Lift Height | 4 m |
| Bucket Material | Mild Steel |
| Discharge Outlet | Single Outlet |
| Finish | Color Coated |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 320V |
| Shape | Z Shape |
We are engaged in offering best quality
5T/Hr Z Elevator to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Approx. Price: Rs 5,60,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Capacity | 6T/Hr |
| Lift Height | 4 m |
| Bucket Material | Mild Steel |
| Discharge Outlet | Single Outlet |
| Frequency | 50Hz |
| Shape | Z Shape |
| Voltage | 320V |
| Finish | Color Coated |
We are engaged in offering best quality
6T/Hr Z Elevator to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.