Peanut Shelling Machine
Leading Manufacturer of 1000kg/hr peanut shelling machine, 2000kg/hr peanut shelling machine, 6000kg/hr peanut shelling machine, 5000kg/hr peanut shelling machine, 4000kg/hr peanut shelling machine and 3000kg/hr peanut shelling machine from Gondal.
1000Kg/Hr Peanut Shelling Machine
Approx. Price: Rs 1,75,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Capacity per hour | 1000 kg/hr |
| Motor power | 5HP |
| Machine type | Semi Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Material | MS |
| Mounting | Floor Mounted |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50Hz |
We are engaged in offering best quality
1000Kg/Hr Peanut Shelling Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
2000Kg/Hr Peanut Shelling Machine
Approx. Price: Rs 1,85,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Capacity per hour | 2000Kg/Hr |
| Motor power | 5HP |
| Machine type | Semi Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Mounting | Floor Mounted |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50Hz |
We are engaged in offering best quality
2000Kg/Hr Peanut Shelling Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
6000Kg/Hr Peanut Shelling Machine
Approx. Price: Rs 1,75,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity per hour | 6000Kg/Hr |
| Motor power | 5HP |
| Machine type | Semi Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Material | MS |
| Mounting | Floor Mounted |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50Hz |
We are engaged in offering best quality
6000Kg/Hr Peanut Shelling Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
5000Kg/Hr Peanut Shelling Machine
Approx. Price: Rs 2,15,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Capacity per hour | 5000Kg/Hr |
| Motor power | 5HP |
| Machine type | Semi Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Mounting | Floor Mounted |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50Hz |
We are engaged in offering best quality
5000Kg/Hr Peanut Shelling Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
4000Kg/Hr Peanut Shelling Machine
Approx. Price: Rs 2,05,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Capacity per hour | 4000Kg/Hr |
| Motor power | 3HP |
| Machine type | Semi Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Material | MS |
| Mounting | Floor Mounted |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50Hz |
We are engaged in offering best quality
4000Kg/Hr Peanut Shelling Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
3000Kg/Hr Peanut Shelling Machine
Approx. Price: Rs 1,95,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Capacity per hour | 3000Kg/Hr |
| Motor power | 5HP |
| Machine type | Semi Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Material | MS |
| Mounting | Floor Mounted |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50Hz |
We are engaged in offering best quality
3000Kg/Hr Peanut Shelling Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.