Wheat Cleaning Machine
Providing you the best range of 2000kg/hr wheat cleaning machine, 3000kg/hr wheat cleaning machine, 5000kg/hr wheat cleaning machine, 1000kg/hr wheat cleaning machine and 4000kg/hr wheat cleaning machine with effective & timely delivery.
2000Kg/Hr Wheat Cleaning Machine
Approx. Price: Rs 27,00,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Machine Type | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Cleaning Mechanism | Vibro Separator |
| Capacity | 2000Kg/Hr |
| Drive Type | Belt Drive |
| Grain Type | Wheat |
| Operation Type | Cleaning |
| Power | 5HP |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 320V |
We are engaged in offering best quality
2000Kg/Hr Wheat Cleaning Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
3000Kg/Hr Wheat Cleaning Machine
Approx. Price: Rs 28,00,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Machine Type | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Cleaning Mechanism | Vibro Separator |
| Capacity | 3000Kg/Hr |
| Drive Type | Belt Drive |
| Grain Type | Wheat |
| Operation Type | Cleaning |
| Power | 5HP |
| Voltage | 320V |
| Frequency | 50Hz |
We are engaged in offering best quality
3000Kg/Hr Wheat Cleaning Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
5000Kg/Hr Wheat Cleaning Machine
Approx. Price: Rs 30,00,000 / unitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 unit |
| Machine Type | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Cleaning Mechanism | Vibro Separator |
| Capacity | 5000Kg/Hr |
| Drive Type | Belt Drive |
| Grain Type | Wheat |
| Operation Type | Cleaning |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 320V |
We are engaged in offering best quality
5000Kg/Hr Wheat Cleaning Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
1000Kg/Hr Wheat Cleaning Machine
Approx. Price: Rs 25,00,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Machine Type | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Capacity | 1000Kg/Hr |
| Drive Type | Belt Drive |
| Grain Type | Wheat |
| Operation Type | Cleaning |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 320V |
| Power. | 5HP |
We are engaged in offering best quality
1000Kg/Hr Wheat Cleaning Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
4000Kg/Hr Wheat Cleaning Machine
Approx. Price: Rs 29,00,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Machine Type | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Cleaning Mechanism | Vibro Separator |
| Capacity | 4000Kg/Hr |
| Drive Type | Belt Drive |
| Grain Type | Wheat |
| Operation Type | Cleaning |
| Power | 5HP |
| Voltage | 320V |
| Frequency | 50Hz |
We are engaged in offering best quality
4000Kg/Hr Wheat Cleaning Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.