Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Drying Capacity | 1000Kg/Hr |
| Dryer Type | Batch Dryer |
| Heating Source | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Max Drying Temp | 40 C |
| Body Material | Mild Steel |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 380V |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Drying Capacity | 2000Kg/Hr |
| Dryer Type | Batch Dryer |
| Heating Source | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Max Drying Temp | 40 C |
| Body Material | Mild Steel |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 380V |