Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity per hour | 1000-10,000 kg/hr |
| Machine type | Automatic |
| Capacity(Ton/Hr) | 5 ton |
| Operation Mode | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Material | MS |
| Power Consumption | 100 Kwh |
| Usage | Peanut Shelling, Peanut Cleaning |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Motor Power | 100 Hp |
| Brand | Swastik |
Peanut cleaning, Shelling, processing, Sorting, Grading Plant, Seed Separation Machine, Stone Remover Machine By Swastik Technology .
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 unit |
| Capacity per hour | 3000Kg/Hr |
| Motor power | 5HP |
| Machine type | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Material | MS |
| Usage | Peanut Cleaning |
| Voltage | 380 V |
| Power source | Electric |
| Frequency | 50Hz |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Capacity per hour | 2000Kg/Hr |
| Motor power | 5HP |
| Machine type | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Material | MS |
| Usage | Peanut Cleaning |
| Voltage | 380 V |
| Power source | Electric |
| Frequency | 50Hz |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Capacity per hour | 1000 kg/hr |
| Motor power | 5HP |
| Machine type | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Material | MS |
| Usage | Peanut Cleaning |
| Voltage | 380 V |
| Frequency | 50Hz |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Capacity per hour | 4000Kg/Hr |
| Motor power | 5HP |
| Machine type | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Material | MS |
| Usage | Peanut Cleaning |
| Voltage | 380 V |
| Power source | Electric |
| Frequency | 50Hz |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Capacity per hour | 10000Kg/Hr |
| Motor power | 5HP |
| Machine type | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Material | MS |
| Usage | Peanut Cleaning |
| Voltage | 380 V |
| Automation grade | Automatic |
| Power source | Electric |
| Frequency | 50Hz |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Capacity per hour | 5000Kg/Hr |
| Motor power | 5HP |
| Machine type | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Material | MS |
| Usage | Peanut Cleaning |
| Voltage | 380 V |
| Automation grade | Automatic |
| Power source | Electric |
| Frequency | 50Hz |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Capacity per hour | 7000Kg/Hr |
| Motor power | 5HP |
| Machine type | Automatic |
| Phase | Three Phase |
| Material | MS |
| Usage | Peanut Cleaning |
| Voltage | 380 V |
| Power source | Electric |
| Frequency | 50Hz |