Gravity Separator Machine
Leading Manufacturer of 1000kg/m gravity separator machine, 2000kg/m gravity separator machine, 5000kg/m gravity separator machine, 4000kg/m gravity separator machine and 3000kg/m gravity separator machine from Gondal.
1000Kg/M Gravity Separator Machine
Approx. Price: Rs 5,50,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Number Of Fans | 2 |
| Material Processed | Wheat |
| Automation Type | Automatic |
| Motor Power | 5HP |
| Voltage | 415 V |
| Material | Stainless Steel |
| Machine Type | Gravity Separator |
| Capacity. | 1000Kg/M |
| Frequency | 50Hz |
We are engaged in offering best quality
1000Kg/M Gravity Separator Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
2000Kg/M Gravity Separator Machine
Approx. Price: Rs 6,00,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Number Of Fans | 2 |
| Material Processed | Wheat |
| Automation Type | Automatic |
| Motor Power | 5HP |
| Voltage | 415 V |
| Material | Stainless Steel |
| Machine Type | Gravity Separator |
| Capacity. | 2000Kg/M |
We are engaged in offering best quality
2000Kg/M Gravity Separator Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
5000Kg/M Gravity Separator Machine
Approx. Price: Rs 7,50,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Number Of Fans | 2 |
| Material Processed | Wheat |
| Automation Type | Automatic |
| Motor Power | 7HP |
| Voltage | 415 V |
| Material | Stainless Steel |
| Machine Type | Gravity Separator |
| Frequency | 50Hz |
| Capacity. | 5000Kg/M |
We are engaged in offering best quality
5000Kg/M Gravity Separator Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
4000Kg/M Gravity Separator Machine
Approx. Price: Rs 7,00,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Number Of Fans | 3 |
| Material Processed | Wheat |
| Automation Type | Automatic |
| Motor Power | 7HP |
| Voltage | 415 V |
| Material | Stainless Steel |
| Machine Type | Gravity Separator |
| Capacity. | 4000Kg/M |
We are engaged in offering best quality
4000Kg/M Gravity Separator Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
3000Kg/M Gravity Separator Machine
Approx. Price: Rs 6,50,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Number Of Fans | 2 |
| Material Processed | Wheat |
| Automation Type | Automatic |
| Motor Power | 5HP |
| Voltage | 415 V |
| Material | Stainless Steel |
| Machine Type | Gravity Separator |
| Capacity. | 3000Kg/M |
We are engaged in offering best quality
3000Kg/M Gravity Separator Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.