Grain Pre Cleaner
Our product range includes a wide range of 15tph grain pre cleaner machine, 25tph grain pre cleaner machine, 20tph grain pre cleaner machine, 10tph grain pre cleaner machine and 5tph grain pre cleaner machine.
15TPH Grain Pre Cleaner Machine
Approx. Price: Rs 2,50,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Grain Type | Wheat |
| Deck Configuration | Double Deck |
| Operation Mode | Automatic |
| Capacity | 15TPH |
| Phase Type | Three Phase |
| Fan Power | 5.5 kW |
| Speed | 335 rpm |
| Frequency | 50Hz |
We are engaged in offering best quality
15TPH Grain Pre Cleaner to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
25TPH Grain Pre Cleaner Machine
Approx. Price: Rs 2,60,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Grain Type | Wheat |
| Deck Configuration | Double Deck |
| Operation Mode | Automatic |
| Capacity | 25TPH |
| Phase Type | Three Phase |
| Fan Power | 5.5 kW |
| Speed | 335 rpm |
| Frequency | 50Hz |
| Process Type | Pre Cleaner |
We are engaged in offering best quality
25TPH Grain Pre Cleaner Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
20TPH Grain Pre Cleaner Machine
Approx. Price: Rs 2,55,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Grain Type | Wheat |
| Deck Configuration | Double Deck |
| Operation Mode | Automatic |
| Capacity | 20TPH |
| Phase Type | Three Phase |
| Fan Power | 5.5 kW |
| Speed | 335 rpm |
| Frequency | 50Hz |
| Process Type | Pre Cleaner |
We are engaged in offering best quality
20TPH Grain Pre Cleaner Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
10TPH Grain Pre Cleaner Machine
Approx. Price: Rs 2,45,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Grain Type | Wheat |
| Deck Configuration | Double Deck |
| Operation Mode | Automatic |
| Capacity | 10TPH |
| Phase Type | Three Phase |
| Fan Power | 5.5 kW |
| Speed | 335 rpm |
| Frequency | 50Hz |
We are engaged in offering best quality
10TPH Grain Pre Cleaner Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
5TPH Grain Pre Cleaner Machine
Approx. Price: Rs 2,40,000 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Grain Type | Wheat |
| Deck Configuration | Double Deck |
| Operation Mode | Automatic |
| Capacity | 5TPH |
| Phase Type | Three Phase |
| Fan Power | 5.5 kW |
| Speed | 335 rpm |
| Frequency | 50Hz |
| Process Type | Pre Cleaner |
We are engaged in offering best quality
5TPH Grain Pre Cleaner Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.