Product Details:
| Minimum Order Quantity | 12 Unit |
| Conveyor Type | Flat Belt |
| Belt Width | 300 mm |
| Conveyor Length | 5 m |
| Belt Material | Rubber |
| Load Capacity | 1000Kg/Hr |
| Frame Material | MS |
| Belt Speed | 10 m/min |
| Voltage | 415 V |
| Frequency | 50Hz |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Conveyor Type | Flat Belt |
| Belt Width | 300 mm |
| Conveyor Length | 10 m |
| Belt Material | Rubber |
| Load Capacity | 2000Kg/Hr |
| Frame Material | MS |
| Belt Speed | 10 m/min |
| Voltage | 415 V |
| Frequency | 50Hz |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Conveyor Type | Flat Belt |
| Belt Width | 300 mm |
| Conveyor Length | 10 m |
| Belt Material | Rubber |
| Load Capacity | 3000Kg/Hr |
| Belt Speed | 10 m/min |
| Voltage | 415 V |
| Frequency | 50Hz |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Unit |
| Conveyor Type | Flat Belt |
| Belt Width | 300 mm |
| Conveyor Length | 10 m |
| Belt Material | Rubber |
| Load Capacity | 4000Kg/Hr |
| Frame Material | MS |
| Belt Speed | 10 m/min |
| Voltage | 415 V |
| Frequency | 50Hz |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Conveyor Type | Flat Belt |
| Belt Width | 300 mm |
| Conveyor Length | 10 m |
| Belt Material | Rubber |
| Load Capacity | 5000Kg/Hr |
| Frame Material | MS |
| Belt Speed | 10 m/min |
| Voltage | 415 V |
| Frequency | 50Hz |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Conveyor Type | Flat Belt |
| Belt Width | 300 mm |
| Conveyor Length | 10 m |
| Belt Material | Rubber |
| Load Capacity | 10000Kg/Hr |
| Frame Material | MS |
| Belt Speed | 10 m/min |
| Voltage | 415 V |
| Frequency | 50Hz |